A Gránit Bank részvényei bekerülnek a BUX indexbe

Közzétéve:

Néhány hónappal a sikeres tőzsdei bevezetés után, április 1-től a Gránit Bank Budapesti Értéktőzsdére bevezetett részvényei bekerülnek a BUX és a BUMIX indexbe is.

A Gránit Bank részvényei bekerülnek a BUX indexbe

Néhány hónappal a sikeres tőzsdei bevezetés után, április 1-től a Gránit Bank Budapesti Értéktőzsdére bevezetett részvényei bekerülnek a BUX és a BUMIX indexbe is.

A BUX index 2025. április 1-től 16 részvényt fog tartalmazni, köztük a tavaly év végén a Budapesti Értéktőzsdére (BÉT) sikeresen bevezetett Gránit Bank Nyrt. papírjait is. Ugyanettől az időponttól kezdve a 17 részvényt tartalmazó BUMIX kosárba is bekerülnek a bank részvényei.

„A Gránit Bank részvénykibocsátása igazi sikertörténet volt, háromszoros túljegyzéssel. Az, hogy a BUX indexbe a tőzsdei bevezetés és a kereskedés elindulása után néhány hónappal bekerült a részvény visszaigazolja, hogy a piac és a befektetők bíznak a digitális pénzügyi kiszolgálásról szóló Gránit-sztoriban” – mondta Hankiss László, a Gránit Bank vezérigazgató-helyettese.

Az elmúlt 25 évben az IPO-k keretében megvalósított tőkeemelések nominális értéke alapján a Gránit Bank részvénykibocsátása a legnagyobb tranzakció volt Magyarországon.

A régióban banki kategóriában a Gránit Bank volt az egyetlen bank 2016 óta, amely IPO keretében friss tőkét tudott bevonni a pénzpiacokról.

A Gránit Bankot a Budapesti Értéktőzsde a közelmúltban „Az év legnagyobb új részvénybevezetése” díjjal ismerte el a BÉT Legek díjkiosztó gálán. Minden előzetes várakozást felülmúlt, hogy a részvénykibocsátás minimumösszegnek több, mint háromszorosára érkezett érvényes ajánlat, és a Gránit Banknál jegyzők 90%-a a hazai piacon egyedülálló módon mobilappon keresztül jegyzett részvényt.

 

Portfolió.hu vélemény

Mit jelent az indexbe való bekerülés?

Azzal, hogy egy papír bekerül a BUX (vagy a BUMIX) indexbe, alapvetően nagyobb befektetői figyelmet kap, az ezzel kapcsolatos előnyök a következők:

  • Növekvő kereslet és likviditás: Az indexeket követő befektetési alapok (pl. ETF-ek, indexalapok) automatikusan megvásárolják az adott részvényt, ami növeli a keresletet és a forgalmat.
  • Árfolyam-emelkedési potenciál: A megnövekedett keresletnek lehet árfelhajtó hatása, ez főként rövid távon érvényesülhet.
  • Nagyobb befektetői figyelem: Az indexbe való bekerülés növeli a vállalat láthatóságát, így több elemző és intézményi befektető kezdhet el foglalkozni vele.
  • Presztízs és hitelesség: Egy fontos indexbe való bekerülés a vállalat pénzügyi stabilitásának és piaci fontosságának elismerését is jelenti.
  • Alacsonyabb volatilitás: Az indexekben szereplő részvények általában stabilabb árfolyammozgásokat mutatnak, mivel a nagy befektetők hosszabb távra tartják őket.
  • Könnyebb tőkebevonás: A magasabb elismertség és likviditás miatt a cég számára egyszerűbbé válhat a tőkebevonás, például új részvénykibocsátások vagy kötvények révén.

 

Vissza az összeshez